ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
2,8995
EURO
3,0635
IMKB
80.549
ALTIN
99,312
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-4/8 ºC
Eskişehir-5/6 ºC
İstanbul8/11 ºC
İzmir3/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahfel’de ramazan ayı sonuna kadar kermes düzenlenecek
27 Haziran 2013 / 15:54
Mahfel’de ramazan ayı sonuna kadar kermes düzenlenecek

Bursa Valisi Şahabettin Harput, şehrin tarihi mekanı Mahfel’de kermes yapılma konusuna el koydu. Ramazan ayı sonuna kadar bazı hayır işlerine müsaade edeceklerini ancak daha sonra kermes yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. 

    Sanayi Sitesi’nde ‘Hijyen Semineri Sertifika Töreni’ne katılan Vali Harput, BESOB Başkanı Arif Tak’ın, Mahfel’de bazı okul ve hayır derneklerinin kermes yapması nedeniyle esnafın mağdur olduğu eleştirisi ile karşılaştı. Harput, bazı okullar ve yardım derneklerinin yaptığı kermesler nedeniyle esnafların dile getirdiği şikâyetler üzerine Mahfel’de yeni bir düzenleme yaptıklarını açıkladı.

    “MAHFEL’DE KİMSE KERMES YAPAMAYACAK”

    Mahfel konusunda nihai düzenlemenin 2014 yılı Mart ayı sonrasında yapılacağını dile getiren Harput, şunları ifade etti: “Bu binada yapılan kermeslerin esnaflarımıza zarar vermesine Bursa Valisi olarak müsaade etmeyeceğim. Burada şimdiden sonra hiçbir okulumuz kermes yapamayacak. Ancak Ramazan ayının sonuna kadar, bazı hayır amaçlı derneklere önceden verilen sözü de tutacağız.”

    Sadece yardım amaçlı derneklerin kermeslerine izin verileceğinin altını çizen Vali Harput, yapılacak kermeslerde gelişigüzel her ürünün satılamayacağını, özellikle de açıktan gıda satışına kesinlikle izin vermeyeceklerini belirtti. Harput, “Sadece evlerde yapılan hediyelik eşyalar ve yine evlerde yapılan gıda maddeleri ambalajlı içinde satılabilecek.” dedi.

    Ticari ürünlerin yok pahasına satılarak esnafın mağdur edilmesine göz yummayacaklarını vurgulayan Harput, “Yoksul ve kimsesizlere yardım amacı ile kurulmuş olan bazı derneklerimize önceden söz verilen kermesleri tümden kaldırmak doğru olmayacak. Zaten esnafımızda orada özellikle açıktan satılan gıda ve ticari ürünlerin çok ucuz bedel ile alıcıya sunulmasına karşılar.” diye konuştu.

cihan

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Vilayet26
Devran Sinanoğlu
Eskişehir
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
RÖPORTAJ

gönlünüzden uzak tutmayın

Hocalı katliamı insanlığın yüz karası

POSTA LİSTESİ